ŚCIEŻKA INFORMATYKI ŚLEDCZEJ – MOBILE FORENSICS

Ścieżka szkoleniowa ForSecŚcieżka Informatyki śledczej – Mobile Forensics jest kompletną wiedzą potrzebną do rozpoczęcia pracy jako biegły, analityk czy specjalista ds. analiz informatycznych urządzeń mobilnych.

Przedstawiamy Państwu kompletne szkolenie składające się z trzech poziomów zagadnień dotyczących informatyki śledczej urządzeń mobilnych. Program szkolenia został stworzony na podstawie zagadnień przedstawianych przez światowych ekspertów z dziedziny analiz urządzeń mobilnych. Bez względu na jakim jesteś poziomie możesz rozpocząć edukację i przystąpić do egzaminu sprawdzającego swoje kwalifikacje i otrzymać certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę.

POZIOM PODSTAWOWY

poziom podstawowy informatyki śledczej mobilnej

Szkolenie obejmuje podstawy jakie każda osoba chcąca rozpocząć swoją przygodę w świecie informatyki śledczej powinna znać. Podczas kursu dowiedzą się Państwo co to jest informatyka śledcza urządzeń mobilnych. Zostaną omówione zagadnienia ułatwiające się poruszanie po świecie analiz urządzeń mobilnych takie jak: IMEI, GSM, SIM, CDMA lub ICCID. Następnie uczestnicy zaczną zagłębiać się w różnice pomiędzy ICCID, IMSI, MCC, MNC, LAI, a także CDMA-MIN oraz CDMA-MDM. Poziom podstawowy zawiera również wstęp do zagadnień technologii bezprzewodowych wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych takich jak 802.16, Bluetooth, NFC czy GPS. Na zakończenie szkolenia uczestnikom zostaną przedstawione narzędzia i programy, które są wykorzystywane przez laboratoria na całym świecie.

POZIOM PROFESJONALNY

analiza zablokowanych urządzeń mobilnych

Szkolenie na etapie profesjonalnym zakłada, że uczestnicy posiadają podstawową wiedzę na temat zagadnień, urządzeń oraz oprogramowania wykorzystywanego w informatyce śledczej urządzeń mobilnych. Szkolenie obejmuje omówienie metody logicznej ekstrakcji urządzeń. Przedstawiane są różne narzędzia i programy, które wspomagają analityków do wyodrębniania istniejących informacji w urządzeniach mobilnych. Ze względu na ogromną ilość funkcji i możliwości największe skupienie podczas kursu pada na światowej klasie urządzenie UFED firmy Cellebrite. Uczestnicy uczą się obsługi oprogramowania, ekstrakcji logicznej urządzeń oraz kart SIM, poznają metody ekstrakcji systemu plików, wyszukiwania informacji w gąszczu odtworzonych danych, budują własne listy kontrolne za pomocą których przyspieszają proces analizy i wyszukiwania. Całość szkolenia oparta jest na praktycznych zadaniach z wykorzystaniem przygotowanych obrazów jak również fizycznych urządzeń poddawanych analizie.

POZIOM EKSPERCKI

poziom ekspercki informatyki śledczej mobilnej

Przystępując do szkolenia z zakresu informatyki śledczej urządzeń mobilnych na poziomie eksperckim uczestnicy musza doskonale znać metody i zagadnienia wykorzystywane w tej dziedzinie. Poziom ekspercki skupia się bowiem na fizycznej ekstrakcji urządzeń mobilnych, czyli procesie odzyskiwania usuniętych danych z pamięci telefonów. Szkolenie skupia się na oprogramowaniu UFED Physical Analyzer i wprowadza uczestników w świat analizy istniejących i usuniętych danych, budowania wyrażeń regularnych umożliwiających wyszukiwanie danych w kodach Hexadecymalnych, wyszukiwania artefaktów pomijania zabezpieczeń np.iPhone (jailbreak), a także pokazuje sposoby omijania blokad nakładanych na użytkowników (PIN, wężyk). Podczas szkolenia poruszane są również zagadnienia dotyczące analizy danych użytkowników w chmurach.