ŚCIEŻKA INFORMATYKI ŚLEDCZEJ

ścieżka informatyki śledczej w ForSec

Ścieżka Informatyki śledczej jest kompletną wiedzą potrzebną do rozpoczęcia pracy jako biegły, analityk czy specjalista ds. analiz informatycznych.

Przedstawiamy Państwu kompletne szkolenie składające się z trzech poziomów zagadnień dotyczących informatyki śledczej. Program szkolenia został stworzony na podstawie wieloletniej praktyki oraz wiedzy zdobytej na licznych szkoleniach na całym świecie przez naszych wykładowców. Bez względu na jakim jesteś poziomie możesz rozpocząć edukację i przystąpić do egzaminu sprawdzającego swoje kwalifikacje i otrzymać certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę.

POZIOM PODSTAWOWY

podstawy z informatyki śledczej

Szkolenie obejmuje podstawy jakie każda osoba chcąca rozpocząć swoją przygodę w świecie informatyki śledczej powinna znać. Podczas kursu dowiedzą się Państwo co to jest informatyka śledcza i jakimi prawami rządzi się w cyfrowym świecie. Co to jest dowód elektroniczny i jak należy się z nim obchodzić. Dowiedzą się Państwo jak postępować w sytuacji, gdy najdzie potrzebna zabezpieczenia danych zawartych na nośniku cyfrowym i co zrobić aby miało to wartość dowodową. Podczas szkolenia uczestnicy zostaną również zaznajomieni z urządzeniami i oprogramowaniami niezbędnymi w świecie informatyki śledcze.

POZIOM PROFESJONALNY

poziom profesjonalny informatyki śledczej

Szkolenie na etapie profesjonalnym zakłada, że uczestnicy posiadają podstawową wiedzę na temat procedur, urządzeń oraz oprogramowania wykorzystywanego w informatyce śledczej. W ciągu dwóch dni zostaną przedstawione w sposób praktyczny możliwości programów wykorzystywanych przez największe laboratoria śledcze na świecie. Przeprowadzone zostanie ponad 30 różnych spraw śledczych, podczas których uczestnicy uzyskają wiedzę na temat wykonywania kopii binarnych zarówno nośników cyfrowych jak również pamięci operacyjnej, odzyskiwania plików i interpretacji stwierdzonych informacji, rekonstrukcji macierzy RAID w warunkach laboratoryjnych, wyszukiwania informacji wykorzystując słowa kluczowe oraz wyrażenia regularne, a także wyszukiwania danych wykorzystując bazę skrótów (MD5, SHA1 itp).

POZIOM EKSPERCKI

Certyfikaty IT Expert

Przystępując do szkolenia z zakresu informatyki śledczej na poziomie eksperckim uczestnicy musza doskonale znać środowiska systemów operacyjnych, ich budowę oraz zasadę działania, swobodnie poruszać się w systemach Microsoft Windows, Linux oraz Mac OSX, a także posiadać wiedzę na temat podstaw programowania (umiejętności pisania skryptów w systemach Linux oraz plików wsadowych w systemach Windows). Kurs na poziome eksperckim przedstawia możliwości analiz śledczych z wykorzystaniem wyłącznie rąk oraz głowy. Jednym słowem każdy uczestnik w czasie trwania kursu sam stworzy własne środowiska analityczne, które będzie mógł wykorzystywać przez długi czas swojej kariery. Uczestnicy dowiedzą się jak w sposób całkowicie „bezprogramowy” można przeprowadzić pełne badania nośników cyfrowych, jak zabezpieczać dane mając do dyspozycji jedynie CDLive z systemem Linux lub jak w szybki sposób napisać prosty skrypt przyspieszający ich pracę. W szybki i praktyczny sposób zostaną przedstawione tajniki analiz systemów VSS, tablicy MFT, sposoby ukrywania i wyszukiwania informacji w alternatywnych strumieniach danych, sposoby ukrywania tekstu w grafice – steganografia oraz ponad setka innych zagadnień z zakresu zaawansowanych technik wykorzystywanych w informatyce śledczej.