SOC – SECURITY OPERATIONS CENTER

Zbudowanie własnego centrum SOC to niemałe wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Czuwanie nad bezpieczeństwem własnej firmy to coś więcej niż inwestycja w niezawodny sprzęt i odpowiednio dobrane oprogramowanie. To przede wszystkim konieczność zatrudnienia wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego wychodząc na przeciw Państwa  potrzebom, proponujemy usługę Security Operation Center!

Nasz SOC to wykwalifikowany zespół specjalistów ForSec, którego głównym celem jest monitorowanie sieci i poprawa bezpieczeństwa Państwa organizacji. Wykorzystujemy przy tym mechanizmy wykrywania, analizowania i reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem IT.

SOC działa zarówno w oparciu o różne technologie, jak i dobrze zdefiniowane procesy i procedury. Głównym zadaniem SOC należy zapewnienie ciągłej ochrony danych i aktywów krytycznych, wzmocnienie infrastruktury organizacji, wspieranie zapewnienia ciągłości działania, przygotowanie organizacji i reagowanie na sytuacje kryzysowe w cyberprzestrzeni  i przywrócenie prawidłowego działania po incydencie.

Nasza usługa Security Operations Center działa  24/7 i składa się z trzech linii ekspertów cyberbezpieczeństwa – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usługi SOC.

Naszą usługę podzieliliśmy na dwa poziomy monitorowania: