Security Operations Center

Zapewnij swojej firmie bezpieczeństwo 24h/7!

Czuwanie nad bezpieczeństwem własnej firmy to coś więcej niż inwestycja w niezawodny sprzęt i odpowiednio dobrane oprogramowanie. To przede wszystkim konieczność zatrudnienia wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom, proponujemy usługę Security Operations Center!

Security Operations Center

Chroń, wykrywaj, reaguj!

Chociaż wiele osób wciąż traktuje cyberprzestępczość jako zagrożenie nie do końca realne to ataki hakerskie z roku na rok zbierają coraz to większe żniwo. Przynoszą one również coraz poważniejsze konsekwencje zarówno dla firm, korporacji jak i organizacji. Na szczęście przed cyberatakami możemy się skutecznie bronić! Jak? Za pomocą Security Operations Center, które jest niezbędne w Twojej firmie!

Nasz SOC to wykwalifikowany zespół specjalistów ForSec, którego głównym celem jest monitorowanie sieci i zapewnienie bezpieczeństwa poprzez wykrywanie ataków zanim do nich dojdzie. Wykorzystujemy przy tym mechanizmy wykrywania, analizowania i reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem IT.

Usługa Security Operations Center działa 24/7 i składa się z trzech linii ekspertów cyberbezpieczeństwa.

soc-ilustracja-1
soc-ilustracja-3
soc-ilustracja-4
soc-ilustracja-2
soc-ilustracja-5
soc-ilustracja-6
Bezpieczeństwo 24/7

Co jest głównym zadaniem Security Operations Center?

  • zapewnienie ciągłej ochrony danych i aktywów krytycznych
  • wzmocnienie bezpieczeństwa infrastruktury organizacji
  • przewidywanie ataków na podstawie anomalii w sieci
  • rekomendowanie polityk bezpieczeństwa
  • przygotowanie organizacji i reagowanie na sytuacje kryzysowe w cyberprzestrzeni

Naszą usługę SOC podzieliliśmy na dwa poziomy monitorowania tak, aby można było z łatwością dopasować ją do aktualnych potrzeb Twojej firmy bądź organizacji.

Całodobowy monitoring bezpieczeństwa

Oferujemy fachowe doradztwo oraz monitorowanie bezpieczeństwa 24/h. Zarządzamy szyfrowaną transmisją przekazywania wrażliwych plików oraz przepływem wszelkich dokumentów w firmie. Gwarantujemy również dynamiczną ochronę nieznanych zagrożeń w czasie rzeczywistym. Dzięki znajomości narzędzi i oprogramowania z zakresu Security IT oraz Computer Forensics wykorzystywanego przez firmy i laboratoria śledcze na całym świecie, jesteśmy w stanie fachowo doradzić jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne w infrastrukturze klienta.

Pobierz PDF!

Threat Hunting


Dodatkową usługą, którą otrzymasz na tym poziomie monitorowanie jest Cyber Threat Hunting oraz Cyber Threat Intelligence. Cyber Threat Hunting jest to aktywne wyszukiwanie zagrożeń, zazwyczaj w sieci wewnętrznej organizacji. Celem takiego podejścia jest wykrycie istniejących, aktywnych zagrożeń takich jak działania intruza – uwzględniając w tym również wewnętrzne ataki (zagrożenia wewnętrzne) wykonywane na przykład przez pracownika działającego na szkodę przedsiębiorstwa (m.in. szpiegostwo gospodarcze). Usługa Thread Huntingu cechuje się tym, że detekcje nie bazują jedynie na wykrywaniu powszechnie znanych ataków cyberprzestępczych.

Pobierz PDF!

Jesteśmy dystrybutorem w Polsce
rozwiązań firm, takich jak:

Poszukujesz sprawdzonego dostawcy SOC?

Jeżeli poszukujesz dostawcy, który zapewni Twojej firmie podwyższenie standardu bezpieczeństwa poprzez monitorowanie 24/7 – skontaktuj się z nami!